Уже маємо підтверджені випадки серед наших пацієнтів!

Загальна інформація про захворювання.

Кашлюк - це інфекційне захворювання, викликане бактерією, а не вірусом.

Симптоми:

  • сльозотеча та почервоніння очей;
  • незначне підвищення температури тіла;
  • біль у мʼязах;
  • нежить;
  • кашель, який стає основним симптомом.

Як передається інфекція.

Передається від інфікованої людини та проникає у слизову оболонку дихальних шляхів.

Патоген викликає посилене виділення слизу, подразнює рецептори і впливає на нервову систему.

Це спричиняє:

  • напади спазматичного, пауза в диханні, "реприза", свистячий вдих;
  • на фоні нападів обличчя пацієнта може червоніти, синіти, вени на шиї можуть розширюватись, іноді навіть можуть пошкоджуватися судини в очах.

В Україні вакцинація від кашлюка входить до переліку обов’язкових, гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у сімейного лікаря або педіатра безоплатно.

Щеплення від кашлюка дозволяє повністю запобігати розвиткові захворювання або ж сприяти перебігові хвороби в легкій формі але! У всьому світі щеплення проти кашлюка продовжується ще і в 6 р., 16 років і надалі кожні 10 років паралельно з ревакцинацією проти дифтерії та правцю. Тому що вакцинація від КАШЛЮКУ не пожиттєва.

Хворіють на кашлюк як щеплені, так і нещеплені. Просто щеплені хворіють в легшій формі.

Для старших діток та дорослих найкращим варіантом є вакцина Бустрикс.

Кашлюк дуже заразний і особливо небезпечний для немовлят. У немовлят він може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Вони можуть навіть не кашляти, але стається зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.

У медичному центрі "Avimed" можна зробити державне безоплатне щеплення для діток, а також є в наявності платні вакцини. За будь яких питань звертайтесь за телефоном медичного центру: +380(67)979-47-47 / вул. Космонавтів, 12 (Любомира Гузара).